Vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky patria medzi moje najobľúbenejšie vianočné pečivo, bez ktorých si Vianoce neviem ani predstaviť. Recept sa u nás dedí z generácie na generáciu a ak ešte stále hľadáte recept na tie najúžasnejšie vanilkové rohlíčky, tak určite vyskúšajte tento.
Rohlíčky sú neskutočne krehučké, veľmi jemné a rozplývajúce sa na jazyku, ktoré pri pečení krásne držia svoj tvar. Po upečení sú hneď mäkké a krehučké, takže ich môžte piecť na poslednú chvíľu pred sviatkami, no môžte samozrejme aj skôr, svoju jemnosť a krehkosť si zachovajú veľmi dlho. Ak chcete vedieť ako najjednoduchšie, rýchlo a hlavne pekne pripraviť rohlíčky, aby boli všetky krásne rovnaké, tak mrknite do fotopostupu.

INGREDIENCIE :

  • 300 g polohrubej múky
  • 200 g Hery alebo masla
  • 100 g práškového cukru
  • 100 g mletých vlašských orechov
  • 2 žĺtky

POSTUP :

1.Múku a cukor si preosejeme, pridáme orechy, premiešame, pridáme Heru izbovej teploty, žĺtky a vypracujeme cesto.

2.Cesto necháme odpočívať aspoň hodinu.

3.Z cesta si tvoríme rohlíčky, ja to robím tak, že cesto si rozdelím na menšie časti a s každej časti si ušúľam šúľok o hrúbke cca 1 centimetra. Vykrajovačkou na pečivo si odkrajujeme rovnaké dieliky z ktorých tvoríme rohlíčky. Je to jednoduché rýchle a rohlíčky máme pekne rovnaké. Priemer vykrajovačky je 6 cm.

4.Rohlíčky si ukladáme na plech, ktorý sme si vystlali papierom na pečenie
a pečieme pri teplote 170°C do ružova, asi 20 minút.

5.Po upečení rohlíčky ešte za tepla obaľujeme v práškovom a vanilkovom cukre.

Zanechat odpověď

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.