Kokosové ježe

Mäkučký a nadýchaný jednoduchý koláč, s úžasnou karamelovo-orechovou chuťou, ktorý si svoju vláčnosť zachová naozaj dlho. Tradičný koláč, ktorý asi nemusím extra predstavovať, u nás na sviatky nikdy nesmie chýbať, pretože ja ho zbožňujem :).

INGREDIENCIE

  • 250 g práškového cukru
  • 6 vajcia
  • 100 g kryštálového cukru
  • 300 g polohrubej múky
  • 50 g mletých vlašských orechov
  • 1 prášok do pečiva

POSTUP :

  1. Do suchého hrnca si dáme kryštálový cukor, necháme ho na strednom plameni rozpustiť a upálime z neho karamel. Keď začne hnednúť zalejeme 2 dl vody a za stáleho miešania roztopíme vzniknutý karamel. Keď sa pekne rozpustí na tekutinu, odstavíme a necháme vychladnúť.
  2. Vajíčka vymiešame s cukrom do peny. Potom po častiach pridávame do zmesi vychladnutú karamelovú vodu. Ďalej pridáme preosiatú múku zmiešanú s práškom do pečiva a nakoniec primiešame mleté orechy.
  3. Cesto vylejeme na plech, ktorý sme vystlali papierom na pečenie a pečieme pri teplote 180°C asi 25 – 30 minút. Rozmer plechu 34 x 25 cm.
  4. Po upečení a vychladnutí nakrájame cesto na oblžníčky alebo štvorce, ktoré namáčame v pripravenej poleve a hneď následne zo všetkých strán obalíme v kokose. Robím to pomocou dvoch vidličiek, ktorými si rezy dám pekne do polevy, otočím s každej strany a hneď preložím do misy so strúhaným kokosom.

poleva:

250 g práškový cukor

vanilka

250 g maslo

50 g kakao

130 ml mlieko

200 g kokos na obaľovanie

Do hrnca nad parou dáme mlieko, pridáme cukor, preosiate kakao a miešame kým poleva nie je hladká. Pridáme maslo a všetko necháme pekne spolu rozpustiť. Odstavíme z plameňa, necháme trocha ( 1 – 2 minútky ) vychladnúť a obaľujeme rezy.

Zanechat odpověď

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.