Bombastický hrnkový zákusek pro všechny milovníky čokolády

Poleva:

200 ml smetana ke šlehání
100 g mléčná čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny, postupně přidáme prosátou mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva. Připravené těsto navrstvíme na větší plech (čím větší plech, tím nižší těsto) vyložený papírem na pečení a upečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů 20 minut.
  2. Po upečení necháme na mřížce vychladnout.
  3. Krém:
    Všechny suroviny kromě másla, vanilky a šlehačky smícháme v hrnci a uvaříme hustý „pudink“. Hustý „pudink“ odstavíme a do horkého přidáme máslo a vanilkový cukr. Mícháním máslo a cukr rozpustíme. Míchala jsem klasickým mixérem a měla jsem krém krásně hladký. Necháme vychladnout.
  4. Na závěr vyšleháme smetanu do tuhé šlehačky a jemně (už jen metličkou) zapracujeme do „pudinku“. Připravený krém rozdělíme na polovinu.
  5. Jednu část naneseme na těsto (kraje jsme odřízli), na krém rozdrtíme odříznuté kraje a znova navrstvíme krém. Pěkně uhladíme a odložíme do chladničky ztuhnout.
  6. Když máme krém pořádně zatuhlý, vrch polijeme čokoládovou polevou – smetanu ohřejeme a přidáme na kousky nalámanou čokoládu. Mícháním ji rozpustíme.

Zanechat odpověď

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.